WNT fehérjék (wingless type proteins) a WNT-gének által képzett, lipidmódosított (palmitoilált), glikozilált, 350-400 aminosav-maradékból álló, jelvivő fehérjék, amelyeket a sejtek kiválasztanak. Jellegzetességük a törzsökös, ~25 ciszteinből összetevődő egységük az S–S hidakkal.
Különleges szerkezetük különleges képződéssel jön létre: a plazmahálózatban gliko- és lipidizálódnak, utána a Golgi-rendszerbe kerülnek, majd a sejtplazmába, amelyben hólyagocskába zárva jutnak a sejtfelszínre, és mint érett WNT-k szabadulnak ki. Azonnal kötődnek egymással vagy glipikánnal; halmazokban vagy glipikánnal társulva jutnak a jelfogóhoz.
A WNT fehérjék a lipoglikoproteinek nagy családját képezik; ezek irányítják az ébrény és a magzat kifejlődésének jóformán minden lépését a WNT jelpályákkal. Részt vesznek a szövetek kialakulásában, elkülönülésében, érésében, a sejthibák kijavításában, az őssejtek megújulásában stb. Meglehetősen sokféle jelpályát gerjesztenek; közös nevük: WNT-jelpályák.
A WNT fehérjéket a WNT gének kódolják. Ezek családot alkotnak, különböző kromoszómákon találhatók. A wingless muslicákban fedezték fel őket; nevük innen származik.