Részleges egyezések (2 szócikk):

korai TP53-hibás burjánzatok* benign-appearing early serous proliferations(ESPs) with TP53 mutations hámbeli sejtek, amelyekben nem alakulnak ki a hámbeli rákosodás sejtjellemzői, vagy szinte észrevehetetlen mértékben, de hordozzák a TP53 hibát. A hámszövet szerkezetét nem változtatják meg; a génhiba immunfestési módszerével mutathatók ki.

Jelentőségüket az adja, hogy leválhatnak és szóródhatnak a petefészekbe és/vagy a hasüregbe. Ahol megtapadnak, rák keletkezhet belőlük.

rákelősejtszökés* precursor escape a méhkürt hámjában lévő – tehát hámbeli – TP53-hibás sejtek (rákelősejtek) leválása és megtapadása a petefészekben, például zártömlőkben, és/vagy szóródása a hasüregben, ahol szintén rákká alakulhatnak. Ez a magyarázata a petefészekrákok rendkívül változatos megjelenésére, például arra, hogy szétszórt rákosodás keletkezik (a daganat előrehaladott rákosodásban van), anélkül, hogy a medencében elsődleges nagy daganat, méhkürtrák lenne.

Szökhetnek sejtek a méhkürt hámbeli rákjából (STIC, serous tubal in situ carcinoma) és a méhkürt →korai TP53-hibás burjánzataiból* (benign-appearing early serous proliferations [ESPs] with TP53 mutations). A magasfokozatú savós petefészekrákok jönnek így létre. Ezek tehát nemcsak a méhkürtök hámbeli rákjaiból keletkezhetnek. Az rákelősejtszökés magyarázatul szolgál, hogy miért kelethez szétszórt hasüregi rák, anélkül, hogy a medencében nagyobb körülírt daganat lenne.