Találatok címszavakban (1 szócikk):

Walker-mintázatok Walker motifs az ATP-t kötő fehérjék jellegzetes törzsökös mintázatai. Kétfélét: Walker-A- és Walker-B-mintázatot különböztetünk meg.

kép▪ Walker-A-mintázat (Walker A motif), más néven P-hurok vagy P-hurok mintázat (P-loop, phosphate-binding loop, Walker loop) foszfátot kötő, G-x(4)-GK-[TS] mintázat, amelyben a G (glicin), K (lizin), T (treonin), S (szerin), az x pedig bármilyen aminosav lehet. Az ATP-kötő fehérjéken kívül a foszforileződő fehérjékben is megtalálható. (Forrás: Wikipédia)

kép▪ Walker-B-mintázat (Walker B motif) kevésbé törzsökös, [RK]-x(3)-G-x(3)-LhhhD mintázat, amelyben az R (arginin), K (lizin), G (glicin), L (leucin) és D (aszparagin) , az x pedig bármilyen aminosav lehet. A h bármely víztaszító aminosav. Szokásosan a Walker-A-mintázat alatt található. (Forrás: Wikipédia)

A kétféle mintázat egymással fűződve hozza létre a kétrészes ATP-kötő részegységet (bipartite ATP-binding cassette). Sir John Ernest Walker és munkatársai írták le 1982-ben. Elnevezése innen ered.