vegykötés (kötés) chamical bonds a molekulákat létrehozó és összetartó erő. Molekulán belüli kötés: ez tartja egyben a molekula atomjait, közös elektronokkal jön létre. A vegykötésekkel állandó összetételű és állékony molekula keletkezik; a molekulák ugyanis alacsonyabb energiájú rendszerek, mint az atomok, ezért állapotuk is állandóbb. Az elemek láthatatlan világából a vegykötésekkel alakulnak ki a látható molekulaszerkezetek. Három formája van: →elektronkötés, →fémkötés, →ionos kötés.

Az atomok és a molekulák között szokásosan megkülönböztetünk erős és gyenge kötést; mondjuk elsődleges és másodlagos, valamint molekulán belüli és a molekulák közötti kötésnek is. Az erős kötések a vegykötések, amelyeket tehát az jellemez, hogy elektronok közvetlen részvételével jönnek létre.

A gyenge kötés inkább vonzerő, molekulák közötti kölcsönhatás. A gyenge kötések (kölcsönhatások) tartják össze a molekulákat, befolyásolják a tulajdonságaikat, de nem elegendők ahhoz, hogy az atomokat tartósan összekapcsolják, állandó molekulákat hozzanak létre. Formái: →hidrogénkötés, töltéskötés, van der Waals-kölcsönhatás.

Az elektromos vonzerő következtében létrejövő kötéseket együttesen töltéskötéseknek nevezzük. (→töltéskötések)